BLOG

Zaglądaj do nas po newsy branżowe.
17 sierpień, 2020

Zamawianie cateringu za pomocą Asystenta Google

Asystent Google to funkcja, która zmieniła oblicze korzystania ze smartfonów, ponieważ pozwala na wykonanie pewnych działań znacznie szybciej i bez żadnego wysiłku. Czy wiesz, że posiadając catering dietetyczny zintegrowany z systemem Caterings, Twoi Klienci będą mogli skorzystać z asystenta, aby zamówić dietę?

Czym jest Asystent Google?

Asystent Google to narzędzie, które daje mnóstwo możliwości. Możesz korzystać z niego niezależnie od pory dnia i wykonywanej czynności. Sprawdza się podczas jazdy samochodem, sprzątania, pracy czy odpoczynku w domu. Wystarczy, że powiesz mu czego oczekujesz, a on wykona dyspozycję. Możesz używać komunikatów prostych, takich jak „jaka jest pogoda?”, „przypomnij mi o spotkaniu” czy „ustaw budzik na 7”, jednak to nie wszystko. Narzędzie to z każdym dniem ma coraz więcej możliwości. Pobieranie aplikacji, otwieranie witryn, wyszukiwanie, ustalanie trasy, to tylko część z opcji, którą posiada wirtualny asystent Google.

Czy można połączyć system Caterings z Asystentem Google?

Jak się pewnie domyślasz, posiadając catering dietetyczny możesz skorzystać z pomocy Asystenta, nie tylko jako użytkownik, ale także jako firma. Jeśli zdecydujesz się zintegrować swój system Caterings z narzędziem Google, Twoi Klienci będą mogli zamawiać dietę bez wchodzenia na stronę i logowania się. Wystarczy, że wypowiedzą „zamów dietę” i podadzą nazwę Twojego cateringu, a Asystent złoży zamówienie za nich. Ważne jest także to, że na maila otrzymają bezpośredni link, który umożliwi im dokonanie płatności. Oczywiście to nie wszystko. Klienci dzięki usłudze mogą także wykonać wszelkie inne działania, które zwykle trzeba  podejmować przez witrynę internetową. Oznacza to, że mogą wybrać menu, zmienić pudełka na ekologiczne czy ocenić posiłki i dostawę.

Ułatw życie sobie i swoim Klientom i połącz swój system Caterings z Asystentem Google. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat integracji, zapraszamy do zapoznania się z naszą instrukcją https://www.caterings.pl/funkcje/integracja-cateringu-z-asystentem-google/

02 sierpień, 2020

Idealny prezent dla młodych rodziców

Jednym z deficytów, na który zawsze skarżą się młodzi rodzice, jest oczywiście czas. Opieka nad maleństwem pochłania ich w pełni, a oprócz tego muszą wykonywać swoje obowiązki zarówno zawodowe, jak i prywatne. Jeśli zastanawiasz się jak możesz ich wspomóc, to zdecydowanie wprowadzenie do oferty voucherów na catering dietetyczny, pomoże ich bliskim sprezentować im spokój i zdrowe odżywianie, a Tobie zwiększyć nie tylko sprzedaż, ale także rozpoznawalność marki.

Dlaczego warto wykupić voucher na catering dietetyczny dla młodych rodziców?

U młodego rodzica gotowanie dla siebie jest na ostatnim miejscu priorytetów. Często zdarza się, że mama lub tata noworodka zjada jeden posiłek w ciągu dnia, ponieważ cały swój wolny czas poświęca na opiekę nad potomstwem, pracę oraz zajmowanie się domem. Zapominają o tym, że to niezwykle ważne, aby dobrze się odżywiać i pobierać energię, którą później można przeznaczyć na zabawę z maluchem i wykonywanie innych istotnych obowiązków. Właśnie dlatego prezent w postaci cateringu dietetycznego, jest rewelacyjnym pomysłem. Niestety nie wszystkie firmy posiadają opcję wykupienia bonu podarunkowego, który można by podarować młodym rodzicom. Dzięki Caterings w Twojej firmie będzie to możliwe! Nasz system umożliwia generowanie specjalnych kodów, które w szybki i prosty sposób pozwalają na stworzenie spersonalizowanego bonu prezentowego.

Zalety wprowadzenia voucherów dla młodych rodziców

Jakie są największe plusy takiego rozwiązania?

  • Świetny zabieg marketingowy.
  • Stworzenie cateringu przyjaznego rodzicom, co dobrze wpływa na wizerunek marki
  • Zwiększenie sprzedaży.
  • Zdobycie nowych klientów (kiedy rodzice dostaną miesięczny pakiet w prezencie, istnieje szansa, że później sami zdecydują się na kolejne).
  • Zbudowanie pozytywnej relacji z Klientami, która zaprocentuje lojalnością z ich strony.

Zatem jeśli zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób przekazać Klientom, że Twój catering nadaje się także dla zabieganych młodych rodziców, to z pewnością ciekawa oferta voucherów może skutecznie zachęcić ich rodziny do skorzystania z takiej opcji!

08 lipiec, 2020

Dieta na kredyt? Dzięki Caterings i PayPo, tak!

Dieta, za którą zapłacisz później? W Caterings tak!

Płatność odroczona za catering dietetyczny jeszcze niedawno wydawała się stosunkowo egzotycznym pomysłem. Dziś jednak jest to możliwe! To kolejna funkcjonalność serwisów udostępniających taką usługę, która jak się okazuje, bardzo podoba się użytkownikom. Wybierając system Caterings, możesz zaproponować swoim klientom Klientom spłacenie zamówienia w ciągu 30 dni, zaś po tym terminie, w 4 wygodnych ratach. Jak to możliwe?

Czym jest PayPo?

Umożliwienie Twoim Klientom maksymalnego komfortu zamawiania swoich diet to dla nas priorytet. System Caterings oparty jest o wiele funkcjonalności, które rozwiązują częste problemy konsumentów. Jednym z takich rozwiązań jest zintegrowany z naszym panelem system PayPo. Co to oznacza? Dzięki niemu Twoi Klienci będą mogli zamówić dietę z płatnością odroczoną, ale Ty tego nie odczujesz, ponieważ pieniądze i tak będą na Twoim koncie!

Jak działa PayPo?

Po wybraniu metody płatności PayPo, Klient zostanie przeniesiony na odpowiednią stronę. Zostanie poproszony o uzupełnienie kilku informacji.Następnie PayPo opłaci za niego zamówienie. Klient będzie miał 30 dni na opłacenie zamówienia do PayPo i co jest ważne – nie ponosi za to żadnych kosztów. A jeśli będzie chciał, to za dodatkową opłatą, może rozłożyć tą płatność na 4 wygodne raty. Kwota natomiast może zostać rozłożona na preferowanej wysokości raty. Dzięki temu Ty zdobędziesz lojalnego Klienta, a on nie odczuje pustki w kieszeni po wykupieniu cateringu. Cała procedura polega na tym, że PayPo jest jedną z opcji płatności. Zatem w momencie wybrania go jako formy uregulowania rachunku, konieczne jest podanie swoich danych, które są niezbędne do sporządzenia wniosku kredytowego. Trwa to jednak dosłownie kilka minut. PayPo zapłaci rachunek, zatem Ty jako właściciel cateringu pieniądze uzyskasz na swoje konto, a Klient będzie zadowolony, ponieważ pomału będzie spłacał niewielkie raty.

Dlaczego warto wprowadzić na swojej stronie płatności ratalne?

Rozłożenie opłaty na raty jest ważnym rozwiązaniem szczególnie dla tych Klientów, którzy np. wypłatę otrzymują w połowie miesiąca, a catering chcieliby rozpocząć od początku lub wydali pieniądze na jakieś istotniejsze w danym momencie kwestie. Wiele osób rezygnuje z cateringu właśnie ze względu na to, że trzeba wydać na niego dużą kwotę naraz. PayPo zintegrowany z naszym systemem Caterings całkowicie eliminuje ten problem. Ponadto oprócz kolejnej metody płatności, PayPo lojalizuje klientów. Kupują oni więcej i częściej.

Postaw na wygodę Klientów i ciesz się ich lojalnością.

08 lt., 2020

Prosty sposób na lojalizację klientów!

Lojalny klient to idealny klient. Zgodzisz się z tym stwierdzeniem? Pewnie tak, ponieważ każdemu przedsiębiorcy zależy na konsumentach, którzy do niego wracają. Jednak na lojalność klienta trzeba zasłużyć, wdrażając różne rozwiązania, ułatwiające życie i wyróżniające konkretną firmę na tle innych. Zainteresowanie to jednak nie wszystko. Równie ważne jest, aby zaproponować konsumentom takie rozwiązania, które zatrzymają ich przy konkretnej marce. Dokładnie ta sama zasada działa w branży cateringów dietetycznych. Jak sprawić, aby klienci zostawali z Tobą na dłużej?

Jeden z najpopularniejszych sposobów na zatrzymanie Klienta

Jedną z najpopularniejszych form zachcenia Klienta do częstego korzystania z konkretnej usługi, są wszelkiego rodzaju karty lojalnościowe lub programy punktowe. Klient otrzymuje punkty za wykonane akcje, a później odbiera nagrody. To bardzo proste, ale równie skuteczne. Zmieniając swój system na Caterings, możesz już dziś wprowadzić taki program w swojej firmie.

Poznaj program lojalnościowy dla cateringów dietetycznych

Pewnie znasz wszelkiego rodzaju programy lojalnościowe, które pojawiają się obecnie w wielu sklepach i lokalach usługowych. Kup 10 kaw, a 11 otrzymasz gratis, okaż kartę i otrzymaj rabat na zakupy, kupując 3 karnety miesięcznie, 4 dostaniesz za 50% ceny, itd… Przypominasz sobie teraz mnóstwo takich informacji kierowanych w Twoją stronę? Z pewnością, ponieważ jest to jeden z najczęściej wykorzystywanych tricków sprzedażowych ostatnich lat.

Działanie tzw. Skarbonek dla Klientów cateringów dietetycznych działa na podobnej zasadzie. Użytkownik zbiera na stronie punkty za różne podjęte działania. Takie aktywności to np. zrobienie zamówienia za określoną kwotę, ocenienie otrzymanego menu, zamówienie cateringu na określoną ilość dni, polecenie znajomym itd. Punkty przelicza się następnie na nagrody, które mogą być przeróżne, m.in. rabaty na kolejne zamówienia, gratis jeden dzień cateringu, konsultacja z dietetykiem lub trenerem i wiele, wiele innych. Wszystko zależy od Twojej kreatywności.

Przejdź na system Caterings i zaproponuj swoim Klientom coś więcej niż pyszne jedzenie!

17 styczeń, 2019

Aplikacja mobilna dla firmy cateringowej

Dlaczego warto posiadać własną aplikację?

Własna aplikacja dla Twojego cateringu dietetycznego… Brzmi ciekawie, prawda? Jeśli myślisz, że w Twojej branży nie ma szans na zbudowanie takiego miejsca w sieci, to pozwól wyprowadzić się z błędu. Z Caterings to nie tylko możliwe, ale także bardzo proste! Jakie są główne zalety posiadania takiego rozwiązania w swojej firmie?

Wygoda to podstawa

Zastanawiając się nad zasadnością posiadania własnej aplikacji dla cateringu dietetycznego, warto przede wszystkim przeanalizować czym dla klienta jest takie rozwiązanie. Z pewnością jest to duża wygoda, ponieważ pozwala z poziomu smartfona wejść do swojego panelu klienta. Co więcej, wystarczy do tego jedno kliknięcie, aby złożyć zamówienie czy też skontaktować się dostawcą. W jednym miejscu znajduje się także historia poprzednich zamówień, informacje o dostawie czy możliwość zmiany danych. To bardzo ważne w dzisiejszych czasach, kiedy ludzie nie mają zbyt wiele czasu i nie znoszą przebijania się przez meandry stron internetowych.

Budowanie wizerunku profesjonalisty

Niewątpliwie posiadanie aplikacji, przez jakąkolwiek z firm, ma ogromny wpływ na budowanie wizerunku. Pojawienie się w Google Play z własną nazwą i ikonką sprawia, że firma zyskuje miano profesjonalnej i nastawionej pro kliencko. Dodatkowo jest to jeden z tych elementów, który często okazuje się wyróżnikiem na tle konkurentów z branży.

Spersonalizowana przestrzeń dla Twoich Klientów

Własna aplikacja to także zaoferowanie klientom spersonalizowanego miejsca, które pozwoli im na korzystanie z Twojego cateringu. Istnieją systemy, które zrzeszają różnych dostawców z konkretnych branż, jednak wtedy istnieje ryzyko, że Klient zdecyduje się na usługę Twojego konkurenta. W przypadku własnej aplikacji, oznaczonej odpowiednim logo i nazwą nie ma takiej możliwości. Dodatkowo przestrzeń taka, może być zaaranżowana dokładnie tak, jak chcesz. Mogą pojawiać się konkretne powiadomienia, aktualności czy też promocje dla Twoich Klientów. Jest to więc także świetny kanał komunikacyjno-marketingowy.

Dlaczego warto posiadać aplikację zintegrowaną z systemem?

Wybierając system dla swojego cateringu dietetycznego, z pewnością skupiasz się na jego wydajności, intuicyjnej obsłudze, kompetentnym supporcie i niezbędnych funkcjach. Warto jednak zwrócić uwagę również na inne elementy, które sprawiają, że Klienci chętnie korzystają z proponowanych rozwiązań różnych firm. Własna aplikacja zintegrowana z systemem obsługi cateringu to jedna z tych rzeczy, która przekonuje Klientów do pozostania przy konkretnej marce. W Caterings oferujemy kompleksową pomoc w tej kwestii.

Dlaczego aplikacje są tak popularne?

Aplikacja to przede wszystkim wygoda użytkowania. Nie bez powodu wszystkie sklepy internetowe czy portale usługowe, decydują się na stworzenie swoich przestrzeni tego typu. Aplikacje mamy zawsze przy sobie, ponieważ znajdują się w naszym smartfonie. Nie musimy włączać strony ani tym bardziej korzystać z komputera, aby z nich skorzystać, co znacznie skraca czas wykonywanych operacji. To ogromny plus, który wiele osób przekonuje do korzystania z takich propozycji.

Czy aplikacja w branży cateringów się opłaca?

W branży cateringów dietetycznych zaoszczędzony czas to bardzo ważny aspekt, ponieważ wiele osób, przypomina sobie o konieczności zamówienia swojego menu, gdzieś w trakcie codziennego biegu. Dzięki aplikacji, przy pomocy kilku kliknięć można zakupić swój ulubiony zestaw z dostawą na wybrany dzień. Z kolei dzięki zintegrowanemu z aplikacją systemowi, Ty dostaniesz informację o zamówieniu i wszystkich uwagach niemalże od razu. Jest to więc sytuacja „win win”, w której wygrywasz i Ty i Twój Klient, a główną nagrodę stanowią zaoszczędzony czas i wygoda użytkowania.

Spójność systemu i aplikacji to podstawa

Kolejna kwestia, o której warto pamiętać to fakt, że konfigurując system zgodny z aplikacją przygotowaną pod Ciebie, masz pewność, że oba te miejsca będą ze sobą spójne. Masz wpływ na wszystko, dlatego zmiany mogą być związane zarówno z małymi elementami, np. nazwą aplikacji i logo w awatarze, jak i z większymi kwestiami, np. procesem składania zamówienia i dostępnymi zakładkami.

Zamawiając system zintegrowany z aplikacją w Caterings, masz pewność, że stworzymy rozwiązanie, które ułatwi funkcjonowanie Tobie i przede wszystkim Twoim Klientom, a to znacząco wpłynie na generowane zyski.

15 styczeń, 2019

Który operator płatności online jest najlepszy?

Który operator płatności online jest najlepszy?

Uruchomienie systemu dla cateringów dietetycznych jest nieodłącznie związane z wyborem najlepszego operatora do szybkich płatności. Większość użytkowników Internetu odchodzi już od opłacania zamówień gotówką czy też wysyłania tradycyjnych przelewów, dlatego umożliwienie im skorzystania z łatwiejszego sposobu, to absolutny must have, jeśli chcesz zatrzymać ich przy sobie. Czym są szybkie płatności i jaki operator wiedzie prym na współczesnym rynku?

Czym są e-płatności?

System płatności elektronicznych, w skrócie płatności online, to system bezpiecznego pobierania opłat za produkty i usługi, kierowany do sklepów i serwisów internetowych. Dzięki niemu ułatwiona jest akceptacja elektronicznych płatności, a sama transakcja odbywa się w kilka sekund. System e-płatności pozwala na otrzymywanie wpłat przez osoby posiadające konto e-mail, a także umożliwia zapłatę karta bankową, przelewem bankowym lub płatnością mobilną. Co ważne, przekazanie wpłaty odbywa się bardzo szybko, dlatego też realizacja zamówienia może zacząć się niemalże od razu.

Najpopularniejsi operatorzy płatności online

Obecnie na rynku jest kilku operatorów, a najpopularniejsi to PayU, Dotpay, Przelewy24 oraz Tpay. Jeśli chodzi o opłatę startową, to najdrożej wypada PayU, w którym za aktywację zapłacimy 39 zł. Znacznie taniej jest w przypadku Tpay oraz Dotpay, ponieważ tam zapłacimy 10 zł. Najmniejszą opłatę pobierają natomiast Przelewy24, które wymagają tylko 1,5 zł, przy założeniu, że kwota ta zostanie zwrócona po aktywacji. Warto pamiętać, że opłata ta jest jednorazowa i właściwie nie ma większego znaczenia w całości współpracy. Istotne są przede wszystkim pobierane prowizje. Tutaj sprawa przedstawia się zupełnie inaczej.

Prowizja poszczególnych operatorów

Liderem, który przekonuje Klientów niewielką prowizją jest Tpay, który za każdą transakcję pobiera 1,59% + 39 groszy, niezależnie od tego czy wybraną formą jest e-transfer czy płatność kartą. W przypadku PayU koszt ten to 2,3% za e-transfer, a 2,3% + 30 groszy za płatność kartą. To spora różnica, którą warto wziąć pod uwagę. DotPay oferuje prowizję w wysokości 1,9% od kwoty transakcji, jednak z zastrzeżeniem, że nie może być to mniej niż 30 groszy. Taka zasada obowiązuje niezależnie od formy płatności. Ostatnia opcja, czyli Przelewy24, również pozostawia prowizję na poziomie 1,9%, jednak przy płatności kartą doliczane jest dodatkowe 30 groszy.

Funkcjonalna witryna operatora

Warto także zwrócić uwagę na funkcjonalność samej witryny operatora, którego wybierzemy. Istnieje kilka aspektów, o których zapominamy, jednak później okazują się one niezwykle ważne w codziennej pracy. Np. PayU to bramka doceniana za szybkość działania, a Tpay oprócz dynamicznej strony, posiada także łatwy w obsłudze, przejrzysty panel sterowania, w którym widoczne są wszystkie istotne dla przeciętnego użytkownika funkcjonalności.

Wybór operatora zależy więc od wielu czynników. Istotne jednak jest, że w przypadku systemów dla cateringów dietetycznych, takich jak Caterings, jest to absolutnie niezbędna funkcja.

Blog

Caterings - system do zarządzania
firmą cateringową